Prosíme chvíli strpení,
zpracováváme váš požadavek.

Zakončení izolace

Domů Články Dotazy Zakončení izolace

Jak správně zakončit izolace u vchodových dveří  nebo francouzského okna?

Na mnoha stavbách je tento nemalý detail chybně proveden. Mnoho stavebníků a firem tomuto problému nevěnují dostatečnou pozornost. Domnívají se, že stačí dveře, nebo francouzké okno podložit cihlou, zabetonovat, nebo zajet izolací pod okno a zbytek se vybetonuje s podlahou. Tyto řešení jsou chybné, protože v místě styku okna s podlahou, betonu, nebo cihly bude docházet k tepelnému mostu.

Řešení je jednoduché, hlavně by ho měla nabídnout firma, která provádí montáž dveří a oken. Je potřeba instalovat pod vchodové dveře tepelně izolační podkladový profil, který je od spodního rámu až k hydroizolaci. Tento profil musí být dostatečně pevný a tepelně izolovaný, lze použít např: PURENIT, nebo MERINIT.

Purenit - je vyroben z tvrzené polyuretanové pěny. I on je dostatečně pevný až 7,5 MPa, odolný proti vlhkosti, nenasákavý. Dá se dobře obrábět, lepit a dobře izoluje. Koeficient tepelné prostupnosti u 50 mm hranolku je U = 1,09 W/m2K.

Merinit - je variací na materiál Purenit. Vyrábí ho firma SM produkt a je kombinací Purenitu a xps tvrzeného polystyrenu. Díky použití polystyrenu jsou vylepšeny tepelné vlastnosti na U = 0,82 W/m2K.

chybné provedení prostupu pod dveřmisprávné provedení prostupu pod dveřmi

Cena těchto profilů se určuje podle výšky a celkové délky profilu. Běžně vyráběné výšky profilů jsou od 38 mm do 400 mm a cena se pohybuje:

  • při tloušťce 50 mm od 99,-Kč/bm do 1 072,- Kč/bm
  • při tloušťce 60 mm od 113,-Kč/bm do 1 420,- Kč/bm
  • při tloušťce 70 mm od 193,-Kč/bm do 1 505,- Kč/bm
  • při tloušťce 80 mm od 232,-Kč/bm do 1 979,- Kč/bm

Pokud máte zájem o tyto profily tak Nám můžete napsat, nebo zavolat a my Vám pošleme cenovou nabídku.

Kontaktní údaje: 

email: profil@anhydrit-podlaha.cz, tel: +420 777 013 768  

Anhydritové podlahy

Pokud vás cokoliv zajmá, neváhejte nás kontaktovat!

+420 777013768 nebo nás kontaktujte

Designed by: DesignArc | Edited & Powered by: KudlaArts.cz