Prosíme chvíli strpení,
zpracováváme váš požadavek.

Elektrické podlahové topení

Domů Články Podlahové topení Elektrické podlahové topení

Elektrické podlahové topení

Elektrické podlahové vytápění je nejrozšířenější způsob vytápění v rodinných domech. Nejvíce rozšířené je elektrické podlahového vytápění pomocí elektrických topných kabelů. Tento způsob vytápění rodinných domů je nejvíce žádaný. Jeho pořizovací náklady jsou mnohem nižší než u teplovodního. Účinnost přeměny elektrické energie na teplo je téměř 100%, bez zbytečných ztrát při transportu energie na místo spotřeby. Porovnáme výhody a nevýhody elektrického podlahového vytápění.

Výhody:

• Nízká pořizovací cenaElektrické podlahové topení

• Rychlá montáž

• Instalace do menšího (úzkého) prostoru

• Nižší vrstva anhydritu než u vodního podlahového topení (úspora na materiálu)

• Menší zatížení stropní konstrukce na základě nižší vrstvy anhydritu

• Ekologické vytápění, nedochází k znečišťování životního prostředí

• Úspora nákladů za vybudování komína


Nevýhody:

• Pod nábytek, který leží celou plochou na podlaze se musejí se dát nožičky, nebo se musí toto místo vynechat 

Elektrické topné kabely

Nejčastěji používáme elektrické topné kabely s příkonem 15 W/m což má svoji výhodu oproti kabelům s příkonem 10 W/m. Kabely s příkonem 15W/m jsou kratší, tudíž se mohou dělat větší rozteče a nehrozí při aplikaci betonové, anhydritové podlahy jejich spojení. Kabely se vyrábí s různým příkonem dle požadavku projektu a výpočtu.

K regulaci je možno použít širokou škálu termostatů. My nabízíme celkem 7 druhů termostatů, které máme prověřeny. Nebo si zákazník sám zvolí termostat, který mu vyhovuje. 

Elektrické topné kabely
• Jednožilové s ochranným opletením/p>

• Dvoužilové s ochranným opletením

TFT termostat<

Regulace

• Digitální termostaty

• Analogové termostaty

Elektrické topné kabely jednožilové s ochranným opletením jsou hlavně určeny pro vytápění do vrstvy anhydritové podlahy. Mají zvýšenou ochranu, jsou opatřeny dvěma studenými konci, které se připojují do termostatu, krabice… Tyto kabely jsou nerozšířenějším způsobem pro vytápění RD. Díky svým vlastnostem a hlavně ceně jsou nejžádanější.

Elektrické topné kabely dvoužilové s ochranným opletením jsou určeny pro vytápění do vrstvy anhydritové podlahy. Jsou opatřeny jedním studeným koncem a mají zvýšenou ochranu. Tento studený konec se zapojuje do termostatu, krabice…

Elektrické podlahové topení

Výhody elektrického podlahového topení proti klasickému.

U klasického topení jsou radiátory připevněny na stěně, ze kterých stoupá teplý vzduch směrem nahoru a kumuluje se u stropu. Za chvilku se ochladí a klesá dolů, to znamená, že u podlahy bude nejchladněji.

Příklad teplot:

uprostřed místnosti cca. 21°C

u stropu cca. 25°C

u podlahy cca. 17°C

Běžně v místnosti sedíte u televize, nebo u stolu a bude vám pocitově chladněji. To vás bude nutit přidávat teplotu na topení a tím si navýšíte i provozní náklady.

U podlahového topení je to jinak. Podlahové vytápění předává vetší část tepla sáláním a tím nedochází k takovému proudění vzduchu jako u klasického. Teplo stoupá přímo od podlahy, tudíž vám bude tepleji i při zemi a není potřeba přidávat teplotu spíše naopak. Je prokázáno, že při používání podlahového topení dochází ke znatelným úsporám nákladů na teplo. Další výhodou je, že nedochází k takovému proudění vzduchu a tudíž nedochází k víření prachu, což je vhodnější i pro alergiky.

Anhydritové podlahy

Pokud vás cokoliv zajmá, neváhejte nás kontaktovat!

+420 777013768 nebo nás kontaktujte

Designed by: DesignArc | Edited & Powered by: KudlaArts.cz