Prosíme chvíli strpení,
zpracováváme váš požadavek.

Typy el. podl. vytápění

Domů Články Podlahové topení Typy el. podl. vytápění

Základní typy elektrického podlahového vytápění

  • - Akumulační režim vytápění
  • - Poloakumulační režim vytápění
  • - Přímí režim vytápění

Akumulační režim vytápění je charakterizován nejmasivnější podlahovou konstrukcí. Většinou se tloušťka betonu, anhydritu u těchto konstrukcí pohybuje v rozmezí 90-150mm v závislosti na potřebě akumulace. Zde je potřeba volit velice kvalitní a účinnou izolaci směrem dolů, aby nedocházelo k úniku tepla směrem dolů. U této podlahy se většinou instaluje příkon topného zdroje v rozmezí 160 – 200 W/m2.

Poloakumulační režim vytápění u tohoto typu podlahy se většinou pohybuje tloušťka betonu, anhydritu v rozmezí 60-90mm. Instalovaný příkon topného zdroje se pohybuje v rozmezí 120 - 160 W/m2.

Přímí režim vytápění toto je nejčastěji používaný typ vytápění. Vzhledem k tomu, že lze již odebírat energii během celého dne, tak není potřeba provádět akumulaci energie do zásoby. Tloušťka betonu, anhydritu se pohybuje cca. 45 – 55 mm. Instalovaný příkon topného zdroje se pohybuje v rozmezí 80 - 140 W/m2.

Optimálně navržený systém elektrického podlahového vytápění zabezpečí tepelnou pohodu po celou dobu provozu vytápěného interiéru. Důležité je, aby byla správně navržena skladba podlahové konstrukce, která má vliv na dynamiku systému. Nevhodná volba některé vrstvy nám může zapříčinit negativní dopad na životnost otopných prvků.

Anhydritové podlahy

Pokud vás cokoliv zajmá, neváhejte nás kontaktovat!

+420 777013768 nebo nás kontaktujte

Designed by: DesignArc | Edited & Powered by: KudlaArts.cz