Prosíme chvíli strpení,
zpracováváme váš požadavek.

Separační vrstva

Domů Články Separační vrstva Separační vrstva
  • Co je separační vrstva?
  • K čemu slouží separační vrstva?
  • Jaký materiál použít na separační vrstvu?

Separační vrstva je neprodyšná parotěsná zábrana sloužící k zabránění průniku vody a vlhkosti z čerstvé betonové směsi do skladby podlahy. Nejčastěji se požívá fóĺie polohadice cca. 0,05–0,07 mm. Při montáži separační fólie je potřeba důkladně přelepit všechny spoje tak aby, nedošlo k úniku materiálu pod separační vrstvu. Separační fólii instalovat cca. 10 cm na stěnu a tím vytvořit vanu. Separační fólie se připevní ke stěně pomoci obvodové dilatace, která se přichytí ke stěně pomocí sponkovačky.

Separační vrstvu je potřeba pokládat důkladně a dbát na to aby nedošlo k průniku materiálu na podklad. Překládá se přes sebe minimálně 10 cm a spoje se přelepí lepicí páskou. Nejčastější úniky materiálu bývají v rozích, okolo odpadů, kabelů a trubek, které vystupují nad podlahu. V těchto místech je potřeba provést důkladné zalepení pomocí lepicí pásky. Nejčastěji se používá pro lepení lepicí páska HAVANA.

Pozor provedení separační vrstvy je potřeba provést pečlivě a kvalitně, jinak by mohlo dojít k průniku materiálu do spodních vrstev nejčastěji IZOLACE polystyrén a následně by celá skladba podlahy vyplavala. Pokládka separační vrstvy není nic složitého, ale musí se provádět opravdu důkladně. Naše firma si za pokládku separační vrstvy účtuje 10,– Kč za 1 m2. Pokud si nevěříte svěřte to nám.

Separační folie
pridavek (1)
lepicí páska na přelepení separační vrstvy

Anhydritové podlahy

Pokud vás cokoliv zajmá, neváhejte nás kontaktovat!

+420 777013768 nebo nás kontaktujte

Designed by: DesignArc | Edited & Powered by: KudlaArts.cz