Jak má vypadat podlaha před vylitím anhydritu?
Zásadní je, aby byl RD, nebo objekt kde se bude vylévat anhydrit uzavřen tak, aby nedocházelo k úniku vlhkosti. Anhydritová podlaha musí být po dobu 48 hodin ve vlhkém prostředí, které si vytvoří po vylití. Po 48 hodinách je to naopak, musí se začít větrat a dostat vlhkost která se vytvořila v RD, nebo objektu co nejdříve pryč. Po týdnu se může, ale nemusí spustit podlahové topení, kterým se podpoří vysoušení podlahy. Po 10 dnech tomu můžete pomoci vysoušeči.
Pokud není na podlaze podlahové topení a je tam pouze izolace (polystyrén, vata, …) tak na izolaci musí být položena separační vrstva, která je ve spojích přelepená izolačkou (HAVANA, …). Po obvodu stěn musí být obvodová dilatace miralon o tloušťce min. 5 mm
Pokud je na izolaci podlahové topení (vodní, elektrické) které je připevněno přímo do polystyrenu tak musí být opět na izolaci položena separační vrstva, která je ve spojích přelepená izolačkou (HAVANA, …). Po obvodu stěn musí být obvodová dilatace miralon o tloušťce min. 10 mm.
V případě, že je podlahové topení v systémové desce tak se pouze vyřeší okraje u stěn, tam kde je mezera mezi stěnou (obvodovou dilatací) a systémovou deskou vypěněním mezery. Po obvodu stěn musí být obvodová dilatace miralon o tloušťce min. 10 mm.
V zimním období nesmí klesnout teplota v objektu pod +3 stupně.
V letním období nesmí překročit teplota v objektu +29 stupňů.
POZOR – myslete na to, že je anhydritová směs velice řídká a může dojít k zatečení pod izolace, nebo do jiného otvoru v podlaze, který není utěsněn. Většinou se mezery do 5 mm zatáhnou při lití materiálem a nedochází zde k zatečení.