Prosíme chvíli strpení,
zpracováváme váš požadavek.

Izolace pod vchodové dveře

Domů Články Izolace Izolace pod vchodové dveře

Jak zakončit správně izolace u vchodových dveří  nebo francouzského okna?

Na mnoha stavbách je tento nemalý detail chybně proveden. Mnoho stavebníků a firem tomuto problému nevěnují dostatečnou pozornost. Domnívají se, že stačí dveře nebo francouzské okno podložit cihlou, zabetonovat, nebo zajet izolací pod okno a zbytek se zabetonuje nebo vylije anhydritovou podlahou. Tato řešení jsou chybná, protože v místě styku okna s podlahou, betonu nebo cihly bude docházet k tepelnému úniku a vzniku tepelného mostu.

Řešení je jednoduché, hlavně by ho měla nabídnout firma, která provádí montáž dveří a oken. Je potřeba instalovat pod vchodové dveře tepelně izolační podkladový profil, který je od spodního rámu až k hydroizolaci. Tento profil musí být dostatečně pevný a tepelně izolovaný, lze použít např: PURENIT, nebo MERINIT.

Purenit - je vyroben z tvrzené polyuretanové pěny. I on je dostatečně pevný až 7,5 MPa, odolný proti vlhkosti, nenasákavý. Dá se dobře obrábět, lepit a dobře izoluje. Koeficient tepelné prostupnosti u 50 mm hranolku je U = 1,09 W/m2K.

Merinit - je variací na materiál Purenit. Vyrábí ho firma SM produkt a je kombinací Purenitu a xps tvrzeného polystyrenu. Díky použití polystyrenu jsou vylepšeny tepelné vlastnosti na U = 0,82 W/m2K.

Podkladový profil Podkladový profilsprávné provedení prostupu pod dveřmi

Anhydritové podlahy

Pokud vás cokoliv zajmá, neváhejte nás kontaktovat!

+420 777013768 nebo nás kontaktujte